15 Haziran 2020

Secure SD-WAN / SD-Branch

Güvenli SD-WAN nedir?

 

İş açısından kritik öneme sahip, bulut tabanlı uygulamaların ve araçların kullanımı artmaya devam ettikçe, birden çok uzak ofisi olan dağıtılmış kuruluşlar, performansı engelleyen geniş alan ağlarından (WAN) SD-WAN’a geçmektedir. SD-WAN, dijital yenilikleri mümkün kılan yazılım tanımlı geniş alan ağ mimarisidir.

SD-WAN çözümleri, şubelerde yüksek hızlı uygulama performansı sağlamak için kurumsal WAN ve çoklu bulut bağlantısından yararlanarak bir kuruluşun yeteneklerini dönüştürür. SD-WAN, kuruluşların iş açısından kritik bulut uygulamalarına hızlı ve kolay bir şekilde erişmelerini sağlayan — MPLS, 4G / 5G veya geniş bant arasında dinamik bir yol seçimi sağlar. Ancak SD-WAN çözümleri, doğrudan internet erişimi için kritik olan yerleşik güvenlik sağlamaz.

Güvenli SD-WAN Avantajları

SD-WAN ile geleneksel WAN mimarisinin ötesine geçilmesi, kuruluşların MPLS hizmetlerine geçmesine ve ağlarını doğrudan internet erişimine açmasına olanak tanır. SD-WAN çözümleri yalnızca kuruluşların Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) uygulamalarının, genel bulutlardaki uygulamaların ve birleşik iletişimlerin ödüllerini almasına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda daha düşük bir toplam sahip olma maliyeti (TCO) sağlar.